« 2014

Repertuar na kwiecień 2015

2016 »

dzisiejsza data: 29 marzec 2024 (piątek)

16 IV 2015 czwartek

The Latin Jazz Mass

16 IV 2015 czwartek, godzina 19:00, sala koncertowa

The Latin Jazz Mass

Czwartkowe wieczory z Chórem Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum
The Latin Jazz Mass - Martin Voellinger

Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum
Janusz Siadlak- dyrygent
Andrzej Kloś - fortepian
Jan Świątek - saksofony
Grzegorz Włodarczyk - kontrabas, gitara basowa
Przemysław Pacan - perkusja

The Latin Jazz Mass – eklektyczne dzieło łączące wiele kultur i nurtów muzycznych swoimi rytmami przeniesie nas na między innymi na Kubę i Karaiby. Wykorzystanie różnych stylów – od salsy, rumby czy tanga aż po popowe ballady i funk sprawiają, że każda część mszy jest jedyna w swoim rodzaju. Połączenie chóru – typowego dla muzyki sakralnej - instrumentów jazzowych, które nadają muzyce charakterystycznego „feelingu” i kubańsko-brazylijskich rytmów, które podrywają publiczność do tańca, tworzą mieszankę, której nie sposób się oprzeć. Chwytliwe melodie, wyrafinowana harmonia zarówno w partiach chóralnych jak i kompozycji instrumentalnej oraz bogactwo formy to czynniki które sprawią, że to dzieło które pokocha publiczność każdej płci i w każdym wieku.