Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

en spacer 360
Sylwia Grzeszczak

Sylwia Grzeszczak

Sala koncertowaSylwia Grzeszczak
Organizator: Firma "Manager"


Sylwia Grzeszczak jest jedną z najbardziej utalentowanych polskich piosenkarek ostatniej dekady. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Dotychczas nagrała cztery albumy studyjne, z których niemal każdy uzyskał status co najmniej podwójnej platynowej płyty. Łącznie sprzedała ponad 250 000 płyt. Jest laureatką wielu nagród branżowych i muzyczny.

„Tamta Dziewczyna” to trzeci solowy album studyjny Artystki. Sylwia Grzeszczak wokalistka, kompozytor, autorka tekstów... jednym słowem człowiek orkiestra... szerszej publiczności dała się poznać poprzez współprace z Liberem i niezwykły duet – połączenie młodzieńczej siły i doświadczenia, pięknego śpiewu i gry na fortepianie z elektryzującym rapem, który kolejny rok z rzędu podbija serca fanów w całej Polsce. Album został wyróżniony przez ZPAV statusem Złotej Płyty już w dniu premiery. Finalnie krążek uzyskał status 2x platyny co oznacza, że sprzedał się w ponad 60 tys. egzemplarzy.

Pierwszy singiel promujący płytę „Tamta Dziewczyna” uzyskał status 2x diamentu. Jest to pierwszy polski popowy utwór który sprzedał się w ponad 200 tys. egzemplarzach. Teledysk do tego utworu został odtworzony w serwisie YouTube ponad 85 mln razy. Wszystkie single artystki konsekwentnie sięgają od lat szczytów list przebojów.

źródło: materiały organizatora