« 2017

Repertuar na październik 2018

2019 »

dzisiejsza data: 28 marzec 2024 (czwartek)

28 X 2018 niedziela

Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej Na cygańską nutę

28 X 2018 niedziela, godzina 18:00, sala koncertowa

Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej Na cygańską nutę

Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej
Na cygańską nutę

Organizator: Agencja BRUSSA

Gdzie mieszka miłość? Wiadomo – w cygańskim taborze, wśród ludzi ceniących sobie wolność i niezależność. Koncert muzyki niezwykle dynamicznej, a przy tym zmysłowej, nierozłącznie kojarzącej się z kolorowymi strojami – oto propozycja spędzenia niezapomnianego wieczoru „Na cygańską nutę”. Przed Państwem roztańczone czardasze, roześmiani wokaliści, płaczące skrzypce, przegląd najpiękniejszych arii operowych, operetkowych i musicalowych kojarzących się z Cyganami - od „Trubadura” i „Carmen” po „Cygańską miłość” i „Dzwonnika z Notre Dame”. A do tego porcja ognistego folkloru Romów z całej Europy, od Hiszpanii i Francji po Węgry i Bałkany – rytmy gorące jak palinka i papryka oraz słodkie jak tokaj... Zapraszamy do wspólnej zabawy i śpiewania razem z nami „Ore ore”!

Część I
1. J. Strauss-syn – Uwertura do operetki „Baron cygański” (orkiestra)
2. I. Kálmán – Czardasz Maricy „Gdzie mieszka miłość” z operetki „Hrabina Marica”
3. I. Kálmán – Aria Tasilla „Graj, Cyganie” z operetki „Hrabina Marica”