« 2015

Repertuar na październik 2016

2017 »

dzisiejsza data: 28 marzec 2024 (czwartek)

15 X 2016 sobota

15 X 2016 sobota, godzina 16:00, sala koncertowa

Alan Ayckbourn

Grzegorz Chrapkiewicz  - reżyseriaTeresa: Anna Oberc
Fiona: Andżelika Piechowiak
Mary: Grażyna Wolszczak
William: Piotr Cyrwus/ Waldemar Błaszczyk
Bob: Rafał Królikowski
Frank: Piotr Polk

Organizator - Agencja Artystyczna NOVAKKA

Zupełnie inne spojrzenie na angielskie poczucie humoru, zabawa formą i teatralną konwencją. Symultaniczność zdarzeń, dynamiczne tempo akcji i wyrafinowane kreowanie rzeczywistości...

Piotr Polk – Frank - nudziarz i pantoflarz, z upodobaniem naprawiający elektryczne szczoteczki i przepychający podwórkowe szambo. Andżelika Piechowiak– jego perfekcyjna żona Fiona, wzorowa zołza z zawsze idealną fryzurą i romansem na boku. Rafał Królikowski – Bob, kochanek Fiony, patologiczny amant, amator mocnych trunków i świętego spokoju, który zakłóca mu wrzeszczący synek i jego lekko zwariowana żona Teresa, Anna Oberc, hipiska skupiona na wycinkach prasowych i „puszczaniu dymka”. A do tego dwie „przypadkowe ofiary”, zamieszane w ukrycie zdrady: Grażyna Wolszczak – Mary, przestraszona życiem „szara mysz” oraz jej domowy dyktator, choleryk i geniusz księgowości William, czyli Piotr Cyrwus lub Waldemar Błaszczyk.

Taka wybuchowa mieszanka charakterów pokaże Państwu „Jak się kochają w niższych sferach”.

„Jak się kochają w niższych sferach” to komedia omyłek jednego z bardziej uznanych twórców gatunku – Alana Ayckbourna. Autor ma w swoim dorobku ponad sześćdziesiąt sztuk przetłumaczonych na kilkadziesiąt języków i wystawianych na najlepszych scenach świata. Świetne dialogi, dynamiczne tempo zdarzeń, symultaniczność akcji dodająca sztuce atrakcyjności, doborowa obsada składająca się z najpopularniejszych polskich aktorów i reżyser uznany za jednego z najlepszych warszawskich reżyserów komediowych stanowią o wyjątkowości tego projektu teatralnego.

źródło - materiały organizatora

Jak się kochają w niższych sferach Jak się kochają w niższych sferach Jak się kochają w niższych sferach Jak się kochają w niższych sferach