« 2017

Repertuar na styczeń 2018

2019 »

dzisiejsza data: 28 marzec 2024 (czwartek)

7 I 2018 niedziela

Koncert Noworoczny

7 I 2018 niedziela, godzina 18:00, sala koncertowa

Koncert Noworoczny "Świat walca"

Świat walca
Koncert Noworoczny

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Katarzyna Dondalska – sopran koloraturowy
Adam Klocek – dyrygent

Gounod - Walc z opery Faust
Gounod - Walc Julii  z „Romea i Julii”
Waldteufel - Walc Łyżwiarzy
Lehar - Miłość to niebo na ziemi
Chaczaturian - Walc z suity „Maskarada”
Offenbach - Opowieści Hoffmanna - Aria Lalki
Verdi - Libiamo

* * * *

Strauss - „Nad pięknym modrym Dunajem”
Strauss - Aria Adeli z „Zemsty nietoperza”
Szostakowicz - Walc nr 2 z Suity jazzowej
Mancini - Mancini waltzes (Moon river, The Sweetheart Tree)
Mancini - Victor/Victoria Le Jazz Hot!
Kilar - Walc z filmu "Ziemia obiecana"
Dębski - Pieśń Heleny

Katarzyna Dondalska należy do grona najwybitniejszych wirtuozów sopranowej techniki koloraturowej we współczesnej wokalistyce, przez Barbarę Bonney nazwana „ósmym cudem świata”. Artystka wraz z Orkiestrą Filharmonii zaprezentuje najpiękniejsze walce wiedeńskie, angielskie i francuskie

Katarzyna Dondalska –  wyjątkowej klasy sopranistka koloraturowa młodej generacji, rozpoczęła swoją karierę muzyczną w wieku pięciu lat, grając na skrzypcach. Bardzo szybko osiągnęła sukcesy na koncertach i w konkursach, zarówno na szczeblu krajowym jak i międzynarodowym. Ale drzemał w niej jeszcze większy talent, który tylko czekał na to, by go wydobyć w pełnej okazałości: a mianowicie niezwykły głos artystki o „prawie nieograniczonej wysokości”. Katarzyna Dondalska, urodzona w Bydgoszczy, rozpoczęła studia wokalne w Akademii Muzycznej w Gdańsku pod kierunkiem wielkiej Maestry Haliny Mickiewiczówny. Od pierwszych lekcji wiadomym było, że w klasie mistrzyni koloratury pojawił się talent o niepospolitych możliwościach. Po roku nauki w gdańskiej uczelni, Katarzyna Dondalska kontynuowała swoje wykształcenie w Niemczech w Wyższej Szkole Muzycznej w Würzburgu. Przy wsparciu i mentorstwie swoich profesorów: Grigorija Żyslina (skrzypce) i Jutty Bucelis-Dehn (śpiew), ukończyła studia uzyskując dyplom – i to w obu specjalnościach z wyróżnieniem! Artystka kształtowała i doskonaliła bez przerwy swoją niezwykłą sceniczną osobowość na podjętych następnie studiach podyplomowych klasy mistrzowskiej, które ukończyła w 2002 r. Brała również udział w kursach mistrzowskich u tak renomowanych artystów międzynarodowych, jak światowej sławy śpiewaczka Sylvia Geszty. Katarzyna Dondalska jest finalistką i laureatką międzynarodowych konkursów wokalnych (Cardiff Singer of the World Festival, Międzynarodowy Konkurs im. Francisco Viñasa w Barcelonie, Konkurs Śpiewu Koloraturowego „Sylvia Geszty”, Międzynarodowy Konkurs Muzyczny Telewizji ARD, Międzynarodowy Konkurs Śpiewaczy w s’Hertogenbosch). W latach 1998–2000 występowała na scenie Stadttheater Heidelberg. W roku 2011 otrzymała tytuł doktora sztuk muzycznych w dziedzinie wokalistyka w Akademii Muzycznej w Gdańsku.