Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

en spacer 360
20 maja 2018

Niech żyje bal - Połońska śpiewa Osiecką dla Mam

Zapraszamy do spędzania szczególnych dni w roku w towarzystwie muzyki w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Częstochowskiej oraz zaproszonych gości.

25 maja dla wszystkich Mam i nie tylko piosenki z przepięknymi tekstami Agnieszki Osieckiej z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii pod dyrekcją Adama Klocka wykona niezwykła wokalistka Iza Połońska, z powodzeniem śpiewająca w różnych stylach od klasyki po piosenkę aktorską i jazz.

Projekt symfoniczny Niech żyje bal zabierze nas w świat poezji Agnieszki Osieckiej – pełen spraw zwykłych, codziennych oraz wielkich – uniwersalnych, w świat niebanalny, choć pełen niespełnienia i nie zawsze idealny, w świat kobiety wrażliwej, wolnej i fascynującej.
Teksty znakomitej polskiej poetki stały się okazją do spotkania łódzkiej wokalistki – Izy Połońskiej i Leszka Kołodziejskiego – akordeonisty, pianisty, aranżera i kompozytora; artystów, którzy już od jakiegoś czasu marzyli o zrealizowaniu piosenek do słów Agnieszki Osieckiej na swój sposób. Podobna wrażliwość muzyczna, a także podobny sposób patrzenia na świat sprawiły, że ich współpraca przy realizacji tego projektu stała się prawdziwą przygodą. Wśród tekstów Agnieszki Osieckiej, po które sięgnęli, znalazły się m.in. takie piosenki jak: Na całych jeziorach Ty, Okularnicy czy Sztuczny miód. Projekt pod patronatem Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej.