Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

en spacer 360
27 czerwca 2018

Już we wrześniu 12. Festiwal Hubermana

Już we wrześniu zapraszamy na najważniejsze wydarzenie 74. sezonu artystycznego w Filharmonii Częstochowskiej
12. Międzynarodowy Festiwal im. Bronisława Hubermana.

Tegoroczna edycja Festiwalu to siedem niezwykłych, zróżnicowanych stylem i charakterem wydarzeń koncertowych, które odbędą się w dniach 22-28 września 2018.

Koncert inauguracyjny i finałowy to popisy światowej sławy skrzypków, którzy wystąpią z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej. Gwiazdą pierwszego będzie Shlomo Mintz. Ten uważany za jednego z najwybitniejszych wirtuozów skrzypiec, wychował się i muzycznie edukował w Izraelu, gdzie zadebiutował w wieku 11 lat z Orkiestrą Filharmonii Izraelskiej, którą tworzył w latach 30-tych patron naszego Festiwalu Bronisław Huberman. Na otwarcie Festiwalu zabrzmią w wykonaniu Shlomo Mintza przebojowe Pory roku Vivaldiego oraz II Koncert skrzypcowy Wieniawskiego.
Z kolei finałowy koncert uświetni Roby Lakatos z programem „Szalone skrzypce i muzyka świata”. Węgierski Rom, wirtuoz skrzypiec, poruszający się na granicy stylów od klasyki, poprzez jazz po muzykę cygańską ceniony jest za kunszt, energię i wszechstronność.
Ponadto 12. Festiwal Hubermanowski to: recitale (mistrzowski Mariusza Patyry, pierwszego Polaka, który wygrał „Premio Nicolo Paganini” i wystąpił na Festiwalu Hubermana w 2003 roku jako „Wielki talent, wielka nadzieja”; Aleksandry Szwejkowskiej promujący płytę „Pieśń o Ziemi”; składów kameralnych: Diverso String Quartet i Huberman Piano Trio), projekt jazzowy „Seifert” w interpretacji Atom String Quartet, koncert „Folk nie z tej ziemi” zespołów łączących brzmienia etniczne, folkowe z elementami klasyki i jazzu, czyli Lautari i Kapeli Maliszów. Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna dokumentująca najważniejsze momenty 11 festiwalowych edycji.

Sprzedaż biletów online na stronie www.filharmonia.com.pl
Serdecznie zapraszamy!