11 września 2018

Chóralna muzyka w częstochowskich świątyniach

Instytut Rozwoju Sztuki oraz Filharmonia Częstochowska zapraszają na cykl trzech wyjątkowych koncertów historycznych, podczas których kierownik Ośrodka Dokumentacji Dziejów Częstochowy dr Juliusz Sętowski opowie słuchaczom o dziejach częstochowskich świątyń i zaprezentuje m.in. stare fotografie ze zbiorów częstochowskiego archiwum. Przybliży publiczności niezwykłe historie, a także zwróci uwagę na detale architektury, które stanowią o wyjątkowości Kościołów. Oprawę muzyczną stanowić będą perły polskiej i europejskiej muzyki a cappella w wykonaniu Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum pod dyrekcją Janusza Siadlaka.
W programach usłyszymy przejmujące utwory Pawła Łukaszewskiego, Krzysztofa Pendereckiego, Juliusza Łuciuka, a także doskonałe kompozycje Poulenca, Elgara i Biebla.

Na koncerty zapraszamy:

- 13 września 2018 (czwartek), godz. 19.30 - Kościół św. Zygmunta
- 17 września 2018 (poniedziałek), godz. 19.30 - Kościół św. Jakuba
- 18 września 2018 (wtorek), godz. 19.30 - Kościół Rektoracki

Na wszystkie koncerty wstęp wolny.

Chóralna muzyka w częstochowskich świątyniach