Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

en spacer 360
5 listopada 2018

Chopin, Paderewski i Raubo na Święto Niepodległości

10 listopada 2018 (sobota) zapraszamy na godzinę 18.00 do Filharmonii na tradycyjny coroczny Koncert na Święto Niepodległości. Uroczysty wieczór, któremu towarzyszyć będzie wręczenie wyróżnień Tym, co służą Miastu i Ojczyźnie, wypełni polska muzyka.

Koncert fortepianowy a-moll op. 17 Ignacego Jana Paderewskiego oraz Fantazję na tematy polskie A-dur op. 13 Fryderyka Chopina usłyszymy w interpretacji wybitnego pianisty.

Zbigniew Raubo - Laureat Konkursu im F. Busoniego w Bolzano (1991), im F. Liszta w Utrechcie (1992)-jak dotąd jest jedynym polskim laureatem tego prestiżowego Konkursu- oraz Konkursu im K. Szymanowskiego w Łodzi (1987). Ukończył z wyróżnieniem katowicką Akademię Muzyczną w klasie prof. Andrzeja Jasińskiego, którego następnie został asystentem. Aktualnie pracuje na stanowisku profesora w macierzystej Uczelni. W czerwcu 2013 Prezydent RP nadał mu tytuł profesora sztuk muzycznych. W swoim repertuarze posiada ponad 30 utworów na fortepian z orkiestrą. Wśród jego ostatnio zrealizowanych dokonań artystycznych znajdują się m.in. występ z recitalem na Festiwalu Chopinowskim w Vancouver, Festiwalu „Poolse Meesters” w Belgii, jak też kursy mistrzowskie i koncert w ramach Festiwalu Campos do Jordao w Brazylii. Dokonał szeregu nagrań dla krajowych i zagranicznych firm fonograficznych m.in. dla japońskich filii firm Deutsche Gramophon i RCA, International Music Corporation, firmy DUX i Żuk Records. Z upodobaniem uprawia również kameralistykę, występował m.in. z Kwartetami Śląskim, Wilanów i Camerata oraz z Bartłomiejem Niziołem, Urszulą Kryger, Elżbietą Mrożek-Loską, Piotrem Janosikiem.

Pianiście towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Justyny Maj.

Serdecznie zapraszamy!