Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

« 2023

Repertuar na październik 2024

2025 »

10 X 2024 czwartek

10 X 2024 czwartek, godzina 9:30, sala koncertowa

Muzyka szkocka

FEEL harmony - poczuj klimat!

Zespół Pipes&Drums

Zapisy - Impresariat Filharmonii - 34 324 18 54

Częstochowa Pipes and Drums zabierze nas na malownicze wzgórza Szkocji, wprost do serca celtyckiej kultury. Usłyszymy tradycyjne melodie, które rozbrzmiewają od stuleci – dźwięki pełne pasji, energii i nostalgii. W programie znajdą się zarówno skoczne tańce, jak i liryczne ballady, które ukazują bogactwo i różnorodność szkockiej muzyki ludowej.

Częstochowa Pipes and Drums składa się z dwóch sekcji - dudziarskiej, gdzie dudziarze grają na Wielkich Dudach Szkockich i bębniarskiej, gdzie gra się na 3 rodzajach bębnów – bas, tenory i werble. Zespół prezentuje się w tradycyjnych militarnych strojach i wykonuje tradycyjną muzykę szkocką, uświetniając tym samym różnego rodzaju uroczystości. Częstochowa Pipes & Drums jako jedyna cywilna orkiestra występuje z Wojskiem Polskim w kraju i zagranicą. Zespół co roku bierze udział w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Wojskowych w Krakowie.

fot. Agnieszka Małasiewicz