7 II 2025 piątek, godzina 19:00, sala koncertowa
sala koncertowa
Koncert symfoniczny
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Dirk Vermeulen – dyrygent
Brahms - II Symfonia D-dur op. 73
Beethoven – VIII Symfonia F-dur op. 93
__________
fot. Agnieszka Małasiewicz
- Gromadząca się publiczność w hallu szatniowym. Grupa osób prowadzi rozmowy, niektórzy gestykulują. W tle widoczna jest szatnia oraz wejście do innej części budynku.
- Scena sali koncertowej z perspektywy widza siedzącego na widowni. W centrum kadru widać sylwetki publiczności oglądającej występ. Na scenie znajduje się orkiestra, a po lewej stronie dyrektor Adam Klocek przemawia do mikrofonu.
- Dyrygent Dirk Vermeulen wita się z koncermistrzem przed rozpoczęciem koncertu. W tle widoczni są inni muzycy stojący przy pulpitach z nutami.
- Orkiestra symfoniczna w pełnej obsadzie podczas koncertu. Dyrygent w dynamicznej pozie prowadzi muzyków w utworze. Widok na scenę od strony widowni pokazuje licznie zgromadzonych słuchaczy.
- Widok na scenę z góry z balkonu technicznego obejmuje muzyków w eleganckich strojach, a także dyrygenta prowadzącego utwór. W tle znajdują się rzędy czerwonych foteli z widownią, która uważnie słucha koncertu. Część kadru jest przysłonięta przez elementy konstrukcyjne sceny, co nadaje ujęciu zakulisowy charakter.


















































