14 II 2025 piątek, godzina 19:00, sala koncertowa
sala koncertowa
Koncert walentynkowy
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Adam Klocek – dyrygent
WARSZAWSKA ORKIESTRA SENTYMENTALNA
Dominika Dobrosielska - wokal
Agata Skrzypek - wokal
Lena Nowak - klarnet
Krzysztof Baranowski - gitara, mandolina
Jakub Fedak - wibrafon
Mateusz Kowalski - perkusjonalia
Kazimierz Nitkiewicz - trąbka
Łukasz Owczynnikow - kontrabas
Zapomniane szlagiery, wzruszające walce, namiętne tanga, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy, świat Astona, Tuwima, braci Goldów, Ordonówny – to, co najlepsze z dawnej sceny, radia i srebrnego ekranu, dzięki Orkiestrze dziś zyskuje drugie życie w najlepszym stylu! W Warszawskiej Orkiestrze Sentymentalnej duch dawnej Warszawy z optymizmem patrzy w przyszłość – pamięta o retro uroku i szyku, a zarazem świetnie czuje się w XXI wieku!
Co by było, gdyby Warszawy nie spotkał los znany z kart historii? Gdyby przedwojenni artyści stołecznych kabaretów, dancingów i rewii nieprzerwanie mogli bawić wszystkich spragnionych muzycznej rozrywki…? Sentymentowi trudno jest się oprzeć. Ale może też stanowić wspaniałe źródło inspiracji.
Warszawska Orkiestra Sentymentalna to przedwojenna Orkiestra 2.0 – fascynacja złotą erą polskiej muzyki rozrywkowej i sięganie do zapomnianych często przebojów bez zamykania ich w muzeum. Udowadnia, że muzyka sprzed prawie 100 lat świetnie sprawdza się tu i teraz – w klubie, na koncercie, na potańcówce czy w słuchawkach. Tanecznie, lekko, pomysłowo, ale i z szacunkiem do przedwojennych aranży i warszawskiej muzycznej historii.
Orkiestra zadebiutowała w 2015 roku na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, do tańca i porywów serca zachęcała na płytach „Umówmy się na dziś” (2016) i „Tańcz mój złoty” (2017), do wspólnego śpiewania wraz ze „Śpiewnikiem kolędowym” (2017), do refleksji nad żołnierską codziennością na albumie „Płyń Wisełko” (2018). Dziś na dobre zadomowiła się na krajowej scenie muzycznej, mając w dorobku setki koncertów i nagrywając dla radia i telewizji, dała się także poznać słuchaczom we Włoszech, w Niemczech, na Ukrainie i w Rosji. WOS wciąż się rozwija i ewoluuje, do swojego repertuaru włączając również nowsze piosenki – wykonane niezmiennie z wdziękiem, charakterystycznym stylem i doskonałą muzyczną jakością.
__________________
fot. Agnieszka Małasiewicz
- Hall wejściowy Filharmonii z gromadzącą się publicznością. Kobiety i mężczyźni w wieczorowych strojach korzystają z szatni. Na pierwszym planie w centralnej części kadru widoczna część walentynkowej dekoracji - stylizowane czerwone serce.
- Widok z balkonu sali koncertowej na scenę, po lewej stronie muzycy Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, po prawej Orkiestra Filharmonii, całością dyryguje Adam Klocek. W tle widać dekorację świetlną w kształcie serc.
- Zbliżenie na członków zespołu Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Zespół muzyków występuje na scenie na tle zielonego oświetlenia. Na pierwszym planie znajdują się muzycy grający na trąbce i klarnecie, ubrani w eleganckie, czarne stroje. W tle można dostrzec kontrabasistę, a także innych członków orkiestry. Scena jest pełna energii i wzajemnych interakcji między artystami.
- Widok od strony widowni, w tle sceny znajduje się kolorowe oświetlenie w odcieniach czerwieni, niebieskiego i zieleni, a na środku ściany widoczny jest subtelny motyw serca. Na pierwszym planie widoczna jest publiczność, która uważnie śledzi występ. Dyrygent prowadzi orkiestrę, a na środku sceny dwie wokalistki w eleganckich strojach śpiewają i poruszają się w rytm muzyki. Po lewej stronie muzycy grają na trąbce i klarnecie, a w głębi sceny sekcja smyczkowa.
- Zbliżenie na dyrygującego Adama Klocka. Widoczne intensywne spojrzenie i gesty rąk. Oświetlenie w ciepłych, czerwonych tonach nadaje dramatyzmu i podkreśla ekspresję twarzy. Czarne tło sprawia, że postać dyrygenta wyraźnie wyróżnia się na pierwszym planie.




































































