26 I 2025 niedziela, godzina 16:00, Kościół Św. Stanisława Kostki w Częstochowie
Kościół Św. Stanisława Kostki w Częstochowie
Śpiewnik kolędowy
WARSZAWSKA ORKIESTRA SENTYMENTALNA
Iga Fedak – śpiew
Lena Nowak – klarnet
Kazimierz Nitkiewicz – trąbka
Jakub Fedak – wibrafon
Łukasz Owczynnikow – kontrabas
Krzysztof Baranowski – gitara
Mateusz Kowalski - perkusjonalia
wstęp wolny
_____________
fot. Agnieszka Małasiewicz
- Wnętrze kościoła, prowadzący koncert stoi przy mikrofonie i przemawia do publiczności. W tle widoczne są kolorowe witraże, dekoracje bożonarodzeniowe, w tym szopka i choinki, oraz neonowy napis „Warszawska Orkiestra Sentymentalna”. Na scenie przygotowane instrumenty muzyczne. Publiczność siedzi w drewnianych ławkach, niektórzy mają na sobie ciepłe ubrania. Wnętrze kościoła oświetlone jest nastrojowym, fioletowo-niebieskim światłem.
- Muzycy orkiestry podczas wykonywania utworu – mężczyzna gra na trąbce, towarzyszą mu wokalistki i instrumentaliści, jedna z wokalistek gra na bębnie. Za muzykami stoją świąteczne dekoracje, w tym oświetlone choinki. Publiczność wygląda na skupioną i zasłuchaną. W tle widoczne są duże, kolorowe witraże przedstawiające sceny biblijne, a wnętrze jest oświetlone fioletowo-niebieskim światłem.
- Na pierwszym planie widać wokalistkę w czerwonym płaszczu śpiewającą do mikrofonu oraz muzyka grającego na mandolinie. W tle inny instrumentalista, a za nim ustawione są choinki z lampkami oraz szopka bożonarodzeniowa. Nad szopką widnieje podświetlony neon z nazwą Warszawska Orkiestra Sentymentalna.
- Ujęcie z chóru kościoła ukazuje całą przestrzeń wydarzenia. Publiczność siedzi w drewnianych ławkach, trzymając śpiewniki, a scenę oświetlają kolorowe światła. Muzycy występują na tle świątecznej dekoracji z szopką bożonarodzeniową i choinkami. Po prawej stronie widoczny jest duży ekran wyświetlający tekst kolędy, co sugeruje wspólne śpiewanie z uczestnikami. Przepiękne witraże na ścianach i nastrojowe oświetlenie dodają uroczystej atmosfery.
- Na pierwszym planie wokalistka w czerwonym płaszczu śpiewa i gra na bębnie obręczowym. Towarzyszą jej muzycy grający na różnych instrumentach: trąbce, klarnecie, mandolinie, kontrabasie. W tle widać szopkę bożonarodzeniową oraz podświetlony szyld z nazwą zespołu.
























