16 III 2017 czwartek, godzina 19:00, sala koncertowa
sala koncertowa
Gala najpiękniejszych arii operetkowych i operowych
Gala najpiękniejszych arii operetkowych i operowych
Narodowy Teatr Opery i Baletu z Odessy
Alina Vorokh - sopran
Katerina Lian - sopran
Szafranskaya Taisiya - sopran
Dmitry Mikheyev - tenor
Alexandr Stryuk - baryton
Vasyliy Dobrowolski - baryton
Vitaliy Kovalchuk - dyrygent
Bartosz Kuczyk - prowadzący
Organizator: Agencja BRUSSA
Narodowy Teatr Opery i Baletu to obecnie najstarszy teatr obwodu odeskiego Ukrainy. Jego siedzibą jest najbardziej rozpoznawalny budynek Odessy pochodzący z 1887 roku, zaliczany do najpiękniejszych i najlepszych teatrów operowych w Europie. Artyści na co dzień pracujący w teatrze to muzycy, soliści i tancerze prezentujący najwyższy poziom, biorący udział w projektach międzynarodowych. Podczas trasy koncertowej "GALA NAJPIĘKNIEJSZYCH ARII OPERETKOWYCH", którą będziemy mieli okazje gościć w Polsce po raz pierwszy, zobaczymy najlepszych wykonawców: solistów, muzyków, tancerzy baletowych oraz chórzystów-łącznie ponad 50 osobowy skład artystyczny.
W programie koncertu nie zabraknie znanych i lubianych arii operowych i operetkowych oraz tradycyjnych pieśni narodowych Ukrainy. Publiczność bawić będzie również repertuar musicalowy wzbogacony cudownymi strojami oraz tańcem baletu. Czy może być coś piękniejszego niż uczucia wyrażane tańcem, muzyką i śpiewem? Na to pytanie odpowie Państwu właśnie ten koncert.Niezapomniana podróż muzyczna przez wszystkie historie miłosne operetki i musicalu, na której nie może Państwa zabraknąć!
W programie koncertu nie zabraknie znanych i lubianych arii operowych i operetkowych oraz tradycyjnych pieśni narodowych Ukrainy. Publiczność bawić będzie również repertuar musicalowy wzbogacony cudownymi strojami oraz tańcem baletu. Czy może być coś piękniejszego niż uczucia wyrażane tańcem, muzyką i śpiewem? Na to pytanie odpowie Państwu właśnie ten koncert.Niezapomniana podróż muzyczna przez wszystkie historie miłosne operetki i musicalu, na której nie może Państwa zabraknąć!
PROGRAM
Część I
1. Zemsta Nietoperza – uwertura - Johann Strauss
2. My Fair Lady – Przetańczyć całą noc T. Loeve
3. My Fair lady - aria Tę ulicę znam F. Loeve
4. Te cudne oczy – E.Kalman
5. Operetka Giuditta – Kto me usta całuje ten śni - F. Lehar
6. Wesoła wdówka – Pieśń Wieli – F. Lehar
7. Usta milczą, dusza śpiewa – F. Lehar
8. Kraina uśmiechu – Twoim jest serce me F. Lehar
9. Hrabina Marica – Graj piękny Cyganie – E. Kalman
10. Zemsta Nietoperza – Kuplety Adeli – J. Strauss
11. Zemsta Nietoperza – W soczystym winnym gronie – J. Strauss
12. Grzmoty i błyski – J. Strauss
13. Maria – L. Bernstein
14. Nella fantasia – E. Morricone
Część II
15. Orkiestra - Piraci z Karaibów
16. Upiór w Operze – Aria Christin – A. L. Webber
17. Upiór w Operze - Myśl o mnie – A. L. Webber
18. Upiór w Operze – duet Raoul Christine – Wszystko czego dziś chcę
19. Temat przewodni Love story
20. Pieśń na pożegnanie
21. O sole Mio – tekst Giovanni Capurro, muzyka – Eduardo Di Capua.
22. Granada – A. Lara
Alina Vorokh
Solistka Opery Narodowej i Teatru w Oddesie na Ukrainie oraz Solistka Opery Narodowej Teatru Wielkiego w Warszawie w latach 2006-2007. Wzięła udział w światowej klasie koncercie „Artyści Ludziom” im. Ludmila Shemchuk. W 2006r. zdobyła pierwsze miejsce w IV Międzynarodowym Konkursie piosenki greckiej w Mariupolu na Ukrainie. Koncertuje w krajach takich jak: Ukraina, Rosja, Anglia, Szkocja, Francja, Niemcy, Rumunia, Polska oraz Turcja. Jest wszechstronnie uzdolniona gra na pianinie, gitarze i saksofonie.
Katerina Lian
Absolwentka Akademii Muzycznej w Odessie w specjalizacji śpiewu operowego oraz dyrygentury chóralnej. Od 2011 r. zawodowo związana z Narodową Operą w Odessie. Jest laureatką pierwszego miejsca w Międzynarodowych konkursach: „Południowy Express” oraz “Sztuka XXI wieku”. Debiutowała jako Carmen (“Carmen”, G. Bizet) w nowoczesnej produkcji prowadzonej przez dyrektora scenicznego Bert Bijnen (Holandia).
Szafranskaya Taisiya
Solistka Narodowej Akademickiej Opery w Odessie i Teatru Baletowego. Laureatka konkursów międzynarodowych. Jej znakiem szczególnym jest piękny, czysty głos sopranowy.
Dmitry Mikheyev
Absolwent Wyższej Szkoły Sztuki i Kultury na kierunku wokalnym. Doświadczenie sceniczne zdobywał na deskach teatru i opery. Studiował również śpiew w Nowym Yorku u Denna Marek. Jest laureatem Gran Prix w międzynarodowym konkursie wokalu we Włoszech 2011. Brał udział w licznych koncertach w całej Europie.
Alexandr Stryuk
Pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny w Nikolaev na Ukrainie. Charakteryzuje się oryginalnym i silnym głosem oraz wyjątkową technikę śpiewu. W jego repertuarze znajdziemy wiele dzieł: Eugene Onegin, Jermon, Amonasro, Prince, części Roberta, kameralne utwory, oraz piosenki folkowe. W 1992-1996r. studiował w Narodowej Szkole Muzycznej w Nikolaevie, na kierunku chóralnym. Jest laureatem wielu nagród w konkursach.
Vasyliy Dobrowolski
Vasyliy Dobrovolskiy jest jednym z wyróżniających się śpiewaków operowych na Ukrainie. Posiada silny, czysty głos oraz talent aktorski, który często pomaga mu w odgrywanych rolach. Od 2010 Vasiliy jest solistą Narodowej Opery i Teatru Baletowego w Oddessie. Występuję również jako solista w Narodowej Operze w Bukareszcie, w Rumunii oraz w Operze Romania Craiova, gdzie gra główne role.
Bartosz Kuczyk prowadzący
Urodził się 8 kwietnia 1973 roku w Poznaniu. Uczęszczał do Poznańskiej Szkoły Chóralnej, której jest absolwentem. Był śpiewakiem chóru Jerzego Kurczewskiego, występując początkowo w głosach chłopięcych, później w głosach męskich. Jako członek chóru Jerzego Kurczewskiego brał udział w kilkuset koncertach zarówno w kraju jak i za granicą. Od października 1992 pracował jako artysta w chórze w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. W tym samym czasie nawiązał współpracę z Prywatnym Teatrem Operowym Urszuli Trawińskiej Moroz z którym brał udział w kilku tournée po Europie. W ramach współpracy z teatrem Marka Tracza zaśpiewał około 200 spektakli w całej Europie, zbierając również doświadczenia w zakresie organizacji tournee ze względu na dobrą znajomość języka niemieckiego. Zajmował się organizacją i promocję I oraz II Europejskiego Festiwalu duetów operetkowych i musicalowych „Face to face ". W okresie pracy w Teatrze Muzycznym w Poznaniu miał zaszczyt zagrać następujące role: Kromow,Cascada, Sant Brioge (F.Lehar – „Wesoła wdówka”), Doktor Falke (J.Strauss – „Zemsta nietoperza”), Rotmistrz von Henrici (K.Millicker – „Student żebrak”), Pavlovitsch (F.Lehar – „Hrabia Luxemburg”). W latach 2008 – 2015 zaśpiewał i poprowadził ponad 600 koncertów operetkowych oraz koncertów Trzech Tenorów.