« 2017

Repertuar na wrzesień 2018

2019 »

dzisiejsza data: 19 marzec 2024 (wtorek)

16 IX 2018 niedziela

Paweł Sztompke, Ryszard Rembiszewski - prowadzenie koncertu

Organizator: Fundacja im. Edwarda, Jana, Józefiny Reszków
Współorganizator: Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

Koncert wokalno-symfoniczny z okazji 90. rocznicy urodzin Janusza Gniatkowskiego. Na to uroczyste wydarzenie zapraszają organizatorzy: żona Artysty Krystyna Maciejewska-Gniatkowska oraz Fundacja imienia Edwarda, Jana, Józefiny Reszków. Koncert ma na celu upamiętnienie fenomenalnego polskiego piosenkarza, legendy polskiej piosenki o fantastycznym głosie Janusza Gniatkowskiego „Wielkiego Gniadego”, którego nazwisko można znaleźć w każdej Encyklopedii Muzycznej, i który na trwałe zapisał się na kartach polskiej, narodowej kultury. Będzie to wyjątkowa okazja do przypomnienia, wylansowanych przez niego przebojów, reprezentujących różne style muzyczne. Jubileuszowy koncert przybliży także historię życia i ścieżkę kariery piosenkarskiej, urodzonego we Lwowie piosenkarza. Janusz Gniatkowski był mocno związany z Częstochową i regionem częstochowskim – tu przez wiele lat mieszkał i pracował. Pisali dla niego najwybitniejsi kompozytorzy i autorzy tekstów, nagrywał z najlepszymi polskimi i zagranicznymi orkiestrami, zaśpiewał i nagrał setki piosenek. Pobijał rekordy popularności gromadząc na koncertach jako pierwszy w historii ponad 100 tysięcy widzów. Jeszcze po koncercie Jubileuszowym w 2008 roku, zgromadził przed telewizorami ponad 2 miliony wielbicieli, to kolejny rekord. Koncert z okazji 90. urodzin Janusza Gniatkowskiego będzie składał się wyłącznie z piosenek wylansowanych przez Mistrza. Przeboje „Wielkiego Gniadego” śpiewać będą gwiazdy polskiej estrady, między innymi: Andrzej Dyszak, Mariusz Kalaga, Edward Hulewicz, Krzysztof Antkowiak, Krystyna Maciejewska, zespól Homo Homini oraz najlepsi laureaci Ogólnopolskich Festiwali Piosenek Gniatkowskiego, które od 2007 roku odbywają się w Poraju. Koncert poprowadzą artyści: Paweł Sztompke i Ryszard Rembiszewski. Piosenkarzom akompaniować będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej pod batutą wybitnego dyrygenta Tomasza Chmiela. Organizatorzy serdecznie zapraszają na koncert, który zapewni Państwu wyjątkowe chwile i wspaniałe wspomnienia.

Z piosenką przez świat - 90. urodziny Janusza Gniatkowskiego Z piosenką przez świat - 90. urodziny Janusza Gniatkowskiego Z piosenką przez świat - 90. urodziny Janusza Gniatkowskiego Z piosenką przez świat - 90. urodziny Janusza Gniatkowskiego Z piosenką przez świat - 90. urodziny Janusza Gniatkowskiego Z piosenką przez świat - 90. urodziny Janusza Gniatkowskiego Z piosenką przez świat - 90. urodziny Janusza Gniatkowskiego Z piosenką przez świat - 90. urodziny Janusza Gniatkowskiego Z piosenką przez świat - 90. urodziny Janusza Gniatkowskiego Z piosenką przez świat - 90. urodziny Janusza Gniatkowskiego Z piosenką przez świat - 90. urodziny Janusza Gniatkowskiego Z piosenką przez świat - 90. urodziny Janusza Gniatkowskiego Z piosenką przez świat - 90. urodziny Janusza Gniatkowskiego Z piosenką przez świat - 90. urodziny Janusza Gniatkowskiego Z piosenką przez świat - 90. urodziny Janusza Gniatkowskiego Z piosenką przez świat - 90. urodziny Janusza Gniatkowskiego Z piosenką przez świat - 90. urodziny Janusza Gniatkowskiego Z piosenką przez świat - 90. urodziny Janusza Gniatkowskiego Z piosenką przez świat - 90. urodziny Janusza Gniatkowskiego Z piosenką przez świat - 90. urodziny Janusza Gniatkowskiego