Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

« 2017

Repertuar na listopad 2018

2019 »

dzisiejsza data: 29 marzec 2024 (piątek)

10 XI 2018 sobota

godzina 18:00

sala koncertowa

Koncert na Święto Niepodległości

10 XI 2018 sobota, godzina 18:00, sala koncertowa

sala koncertowa

Koncert na Święto Niepodległości

ARCHIWUM




Koncert na Święto Niepodległości


Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Zbigniew Raubo – fortepian
Justyna Maj – dyrygent


Ignacy Jan Paderewski – Koncert fortepianowy a-moll op. 17
Fryderyk Chopin – Fantazja na tematy polskie A-dur op. 13

Paulina Kula - słowo o muzyce


Zbigniew Raubo. Laureat Konkursu im F. Busoniego w Bolzano (1991), im F. Liszta w Utrechcie (1992)-jak dotąd jest jedynym polskim laureatem tego prestiżowego Konkursu- oraz Konkursu im K. Szymanowskiego w Łodzi (1987).

Ukończył z wyróżnieniem katowicką Akademię Muzyczną w klasie prof. Andrzeja Jasińskiego, którego następnie został asystentem. Aktualnie pracuje na stanowisku profesora w macierzystej Uczelni. W czerwcu 2013 Prezydent RP nadał mu tytuł profesora sztuk muzycznych. Posiada tytuł Ambasadora miasta Kalisza.

Koncertował we wszystkich filharmoniach w kraju. Występował z najwybitniejszymi polskimi dyrygentami takimi, jak: Jerzy Maksymiuk, Antoni Wit, Agnieszka Duczmal, Jerzy Salwarowski, Mirosław J. Błaszczyk, Marek Pijarowski, Tomasz Bugaj, Jerzy Swoboda, Krzysztof Missona, Łukasz Borowicz, Marek Moś, Czesław Grabowski, Renard Czajkowski. W swoim repertuarze posiada ponad 30 utworów na fortepian z orkiestrą . Wśród jego ostatnio zrealizowanych dokonań artystycznych znajdują się m.in. występ z recitalem na Festiwalu Chopinowskim w Vancouver, Festiwalu „Poolse Meesters” w Belgii, jak też kursy mistrzowskie i koncert w ramach Festiwalu Campos do Jordao w Brazylii.
Dokonał szeregu nagrań dla krajowych i zagranicznych firm fonograficznych m.in. dla japońskich filii firm Deutsche Gramophon i RCA, International Music Corporation, firmy DUX i Żuk Records.

Z upodobaniem uprawia również kameralistykę, występował m.in. z Kwartetami Śląskim, Wilanów i Camerata oraz z Bartłomiejem Niziołem, Urszulą Kryger, Elżbietą Mrożek-Loską, Piotrem Janosikiem.

Prowadzi aktywną działalność pedagogiczną, obok etatowej pracy w Akademii Muzycznej w Katowicach spotyka się z młodzieżą pianistyczną na licznych kursach, udziela się również konsultując szkolnictwo muzyczne niższych szczebli.

Brał udział w pracach Jury konkursów krajowych i zagranicznych m.in. w Ogólnopolskim Konkursie im. F. Chopina w Warszawie, Chopin Competition in Asia w Japonii czy też Konkursu o stypendia Fundacji Yamaha. Został również zaproszony do udziału w pracach Jury XI Międzynarodowego Konkursu im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy.

Wśród jego wychowanków można znaleźć laureatów konkursów muzycznych- im. Liszta we Wrocławiu, im. Liszta w Parmie, Ogólnopolskiego Konkursu im. Chopina w Warszawie, Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku i innych.


Podczas koncertu wręczenie wyróżnień "Tym, co służą Miastu i Ojczyźnie"


Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości Koncert na Święto Niepodległości