Kameralny koncert muzyki polskiej

- II Sonata
- Largo
- Toccata

Joanna Szczepaniak - pianistka, częstochowianka zamieszkała we Francji. Studiowała na Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem profesora Andrzeja Jasińskiego, gdzie otrzymała w 1986 roku dyplom z wyróżnieniem. Laureatka wielu konkursów solowych i kameralnych, w tym:
- I nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Kameralnym w Łodzi (1983)
- II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym M. Magina w Paryżu (1989)
- V nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „I. J. Paderewski” w Bydgoszczy (1986)
Trzykrotna stypendystka Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie oraz stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Laureatka nagrody specjalnej na turnieju muzycznym w Karlsruhe w dziedzinie muzyki kameralnej.

Obecnie grywa z dużym powodzeniem muzykę solową i kameralną. Występowała w prestiżowej Sali Gaveau w Paryżu, Bibliotece Polskiej, Instytucie PAN-u, w Instytucie Polskim i Ambasadzie Polskiej w Paryżu, w Konserwatorium w Wersalu, Chatillon, Velizy. Rokrocznie bierze udział w koncertach organizowanych przez Towarzystwo im. F. Chopina w Warszawie i Żelazowej Woli.

Była wykonawczynią wielu koncertów z orkiestrą dzieł Bacha, Beethovena, Liszta, Chopina. Schumanna, Ravela. Nagrana przez nią płyta z utworami Józefa Haydna na pianoforte, otrzymała najwyższą nagrodę krytyki francuskiej „Pięć Diapazonów”. Od roku 2008 pracuje w konserwatorium w Clanart.