« 2018

Repertuar na luty 2019

2020 »

dzisiejsza data: 20 kwiecień 2024 (sobota)

8 II 2019 piątek

8 II 2019 piątek, godzina 19:00, sala koncertowa

Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum
Janusz Siadlak - dyrygent
Ablaye Badji - djembe, sabar, tama
Marcin Serwaciński, Andrzej Michalak - instrumenty perkusyjne

Niesamowicie energetyczne, porywające utwory wprost z RPA, Botswany, Ugandy czy Ghany - to widowisko to potężna dawka pozytywnej energii. Filharmonia Częstochowska będzie grzmieć - bębny, klaskanie i tupanie - mówiąc prosto wielka, afrykańska radość z muzyki. Kiedy na zewnątrz będzie mroźno, w gmachu Częstochowskiej Filharmonii zrobi się naprawdę gorąco. A wszystko to za sprawą Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum i Janusza Siadlaka.

Gościem specjalnym koncertu będzie Ablaye Badji!! Ten niezwykle utalentowany muzyk dorastał w mieście Ziguinchor w Senegalu. Otoczony przez bogactwo kulturalne i muzykę swoich przodków Ablaye zaczął swoją edukację muzyczną od zgłębienia tajników gry na tradycyjnych instrumentach takich jak djembe, sabar, seourouba. Dziś jest mistrzem swojego fachu, o czym będziemy mogli przekonać się już 8 lutego w Filharmonii Częstochowskiej!