« 2016

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Piotr Kosiński - fortepian
Justyna Maj - dyrygent

Michał Kleofas Ogiński - Polonez a-moll "Pożegnanie Ojczyzny"
Franciszek Liszt - Polonez E-dur nr 2
Fryderyk Chopin - Koncert fortepianowy e-moll nr 1 op. 11

Piotr Kosiński - krakowski pianista. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Stefana Wojtasa (dyplom z wyróżnieniem). Ukończył również dwuletnie indywidualne studia podyplomowe w klasie fortepianu prof. Arie Vardiego, w ramach programu międzynarodowego w Buchmann-Mehta School of Music na Uniwersytecie w Tel Awiwie.
Zwycięzca I Międzynarodowego Amerykańskiego Konkursu im. I. J. Paderewskiego, który odbył się w maju 2010 roku w Los Angeles, a także laureat wielu nagród i wyróżnień lub finalista na innych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach, festiwalach i przesłuchaniach pianistycznych, w tym m. in.: 42. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (2008), VIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Arthur Rubinstein In Memoriam” w Bydgoszczy (2009), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Palma d’Oro” we Włoszech (2009), Ricard Viñes Concurso Internacional de Piano w Hiszpanii (2009), II Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Halina Czerny-Stefańska in Memoriam” w Poznaniu (2011) i Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2012).
Swoje umiejętności doskonalił na licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pianistów i pedagogów. Otrzymał Stypendium Ministra Kultury, a w latach 2003-2008 znajdował się pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Brał udział w różnych kursach i festiwalach, m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju. Koncertował w wielu miastach Polski, a także w Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Macedonii, Norwegii, USA i Kanadzie. Występował w prestiżowych salach.
Jako kameralista współpracował z wieloma wybitnymi muzykami, m. in. z Kają Danczowską, Danielem Stabrawą. Dokonał nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.