« 2017

Repertuar na marzec 2018

2019 »

dzisiejsza data: 28 marzec 2024 (czwartek)

15 III 2018 czwartek

15 III 2018 czwartek, godzina 09:00, sala koncertowa

FOLKLOR JAKO ŹRÓDŁO INSPIRACJI DZIEŁ MUZYCZNYCH

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum
Adam Klocek - dyrygent
Małgorzata Jeruzal – przygotowanie i prowadzenie

Kultura ludowa to skarb każdego narodu. Wśród dawnych tradycji i zwyczajów nie mogło nigdy zabraknąć muzyki, która towarzyszyła ludziom podczas ważnych chwil ale także w zwykłej codzienności. Muzyka ludowa, która inspirowała kompozytorów na całym świecie, trafiła na wielkie sceny i grana jest przez wspaniałe orkiestry symfoniczne. Podczas koncertu usłyszymy dzieła Kilara, Moniuszki, Czajkowskiego, Verdiego i wielu innych – dzieła, które nie powstały by gdyby nie wspaniała muzyka ludowa.

FEEL harmony - poczuj klimat! FEEL harmony - poczuj klimat! FEEL harmony - poczuj klimat! FEEL harmony - poczuj klimat! FEEL harmony - poczuj klimat! FEEL harmony - poczuj klimat! FEEL harmony - poczuj klimat! FEEL harmony - poczuj klimat! FEEL harmony - poczuj klimat! FEEL harmony - poczuj klimat! FEEL harmony - poczuj klimat! FEEL harmony - poczuj klimat! FEEL harmony - poczuj klimat! FEEL harmony - poczuj klimat! FEEL harmony - poczuj klimat! FEEL harmony - poczuj klimat!